Wyzwanie: 30 dni wdzięczności – doceń swoje życie

wyzwanie 30 dni wdzięczności doceń swoje życie
by

Jest, jest wyzwanie! Na dobry początek postanowiłam pomóc Wam trochę w docenieniu własnego życia. Gotowe? :D

Po co to wyzwanie?

Stworzyłam to wyzwanie, bo mam wrażenie, że bardzo dużo osób nie docenia własnego życia. Narzekają na pracę, na ludzi dookoła, na poranne korki, na pogodę że za zimno, że za ciepło, na samych siebie, na to jak wyglądają czy jak się zachowują. Halo?! HAAAALOOOO?! Ludziska, przecież to w większości od Was zależy i możecie to zmienić! A jak coś nie zależy od Was, to po co na to narzekać? Tak już jest i koniec, nic z tym nie zrobicie, a narzekanie tylko pogorszy sprawę. Poza tym, jest tyle pięknych i fajnych rzeczy wokół Was, czemu tego nie zauważacie? Czemu to spychacie na dalszy plan i ciągle tylko „to złe, to okropne, to niefajne”?

Sama długi czas borykałam się z problemem narzekania. A to szkoła, obowiązki, a to trudno było się dogadać z rodziną, a to pogoda mi sie nie podobała i generalnie wszystko do dupy. Ale przeszłam, przeszłam przez trudną ścieżkę i się tego oduczyłam. Coraz częściej zauważam pozytywy, w nawet najbardziej negatywnych z pozoru sprawach. Nie było łatwo i nadal oczywiście zdarzają mi się gorsze momenty. Ale ogólnie mogę śmiało powiedzieć, że nie narzekam.

Dlatego teraz postanowiłam pomóc innym, Wam. Jeśli część z Was nie ma problemu z narzekaniem to i tak Was zachęcam do udziału w wyzwaniu, nawet najbardziej optymistycznej osobie może ono jeszcze trochę pomóc, albo po prostu podtrzymać dobry stosunek do świata :). Jeżeli natomiast tak, owszem, narzekasz – to wyzwanie jest jak najbardziej dla Ciebie! Pomyślcie, że można budzić się każdego dnia z uśmiechem na ustach, iść przez życie ciesząc się z drobnych przyjemności każdego dnia. Być szczęśliwym!

wyzwanie 30 dni wdzięczności

Na czym polega wyzwanie?

Wyzwanie trwa 30 dni i jest podzielone na 3 etapy. W każdym z nich zachęcam do prowadzenia małego dzienniczka albo robienia rysunków czy zdjęć (można też je wstawiać na instagrama). Pierwszy etap to zauważanie miłych rzeczy. Dzień po dniu skupiamy się na różnych obszarach życia i w każdym z nich staramy się dostrzec pozytywy. W drugim etapie odwdzięczamy się osobom wokół nas, które nam pomagają albo wnoszą jakąś wartość do naszego życia. W etapie trzecim robimy podsumowanie minionych dni, czy coś się zmieniło na lepsze – wtedy też będzie czas na podsyłanie mi Waszych historii. Najbardziej inspirującą nagrodzę oraz opublikuję tu na blogu :).

Grupa wyzwania

Bardzo ważne miejsce! Stworzyłam wyzwaniową grupę na Facebooku, gdzie codziennie będę wstawiała ‚zadanie na dziś”, przypominające Wam o trwaniu wyzwania :). Zachęcam Was bardzo do dołączenia i dodania wszystkich kobitek z Waszego życia, które mogłyby skorzystać z wyzwania :D. Pod każdym zadaniem będzie miejsce na wymianę spostrzeżeń, podzielenie się jak poszło zadanie czy pomysłami na jego realizację lub na zadawanie pytań w razie problemów. Tam możemy się też wpierać i motywować :).

text4138

Hasztag wyzwania

Oczywiście wyzwaniowy hasztag musi być :D. Więc jest, używajcie go na instagramie przy zdjęciach związanych z wyzwaniem, a jeśli chcecie żebym na pewno nie ominęła Waszego zdjęcia to oznaczcie mnie przy nim @cheersbymillie :)

hasztag instagram 30 dni wdzięczności

Dodatki do wyzwania

Jeśli macie swojego bloga i weźmiecie udział w wyzwaniu to udostępniam Wam obrazek – możecie go pobrać i wstawić na swojego bloga jeśli macie ochotę :).

banner wyzwanie 30 dni wdzięczności

Oprócz tego mam też dla Was małe pomocne (ŁADNE :D) narzędzie – karty do pierwszego etapu. Jest to plik PDF gdzie znajdziecie 6 kart/tabelek do wypełniania podczas pierwszego etapu. Pomyślałam, że takie ładne wydrukowane karty może Was bardziej zachęcą do realizowania zadań :D.

karty do pomocy wyzwanie 30 dni wdzięczności

No to jak, podejmiecie się wyzwania? :) Ruszamy już jutro!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share

Trochę awanturna, trochę zbyt szczera i bardzo szczęśliwa :) Z uporem maniaka przekonuje innych, że optymistyczne podejście do życia jest fajne i że czekolada jest ustawową łapówką na świecie.

  • świetne wyzwanie! mogę policzyć na palcach jednej ręki osoby z mojego otoczenia, które doceniają to, co mają…przykre…trzeba zmienić te proporcje

    • Dziękuję bardzo! Niestety też to zauważyłam w swoim otoczeniu i nawet czasem mam wrażenie że jest coraz gorzej… że im więcej możliwości tym paradoksalnie mniej wdzięczności wokół. Dlatego staram się to zmienić, chociaż tak małymi działaniami jak to wyzwanie, pozdrawiam! :)