Wódka z sokiem – dlaczego to polecam

Wódka z sokiem - dlaczego to polecam
by

Wódka z sokiem, czyli chyba najprostszy drink świata. Czy dobry, czy zdrowy? Tu dowiecie się dlaczego go lubię i polecam, oraz że jest przeciwieństwem nudy.

Od zawsze wydawało mi się, że ludzie dzielą się na dwa typy: tych którzy piją wódkę i tych którzy jej nie znoszą. A do tego myślałam, że jestem tym drugim typem. Jak bardzo inaczej jest w rzeczywistości… Po pierwsze jest jeszcze jeden typ – ci, którzy piją wódkę, ale tylko z sokiem lub innym napojem. Po drugie ja jestem tym właśnie typem.

Od zawsze miałam niechęć do picia czystej, zdarzyło mi się chyba raz czy dwa, generalnie ujmując – szklanka z wódką to nie jest dla mnie coś, co chciałabym pić. Według mnie alkohol pije się dla smaku, nie dla „szumu” w głowie itp., ale więcej o tym kiedy indziej.

Czy wódka z sokiem jest zdrowa?

Jak powszechnie wiadomo, nagminne picie samej wódki szkodzi zdrowiu. Ale jej rozważne ilości mogą okazać się najlepszym wyborem alkoholowym dla naszego organizmu. Żyjemy w świecie ogromnych zanieczyszczeń, co przekłada się na jedzenie i picie, które spożywamy – w tym i napoje alkoholowe. No, niestety. I okazuje się, że w wódce prawdopodobnie tych zanieczyszczeń i szkodliwej chemii jest najmniej.

Do tego soki – witaminki przecież zdrowiu służą, prawda? ;) Oczywiście trzeba patrzeć i na składy soków, jeśli chce się mieć „zdrowy” drink, bo i tam może być pełno cukru i dodatków. Ale ogólnie to wódka z sokiem jest całkiem niezłym wyborem, jeśli chodzi o zdrowie.

wódka z sokeim możliwości

Dlaczego lubię i polecam wódkę z sokiem?

Zdrowotne aspekty już znacie, czas poznać moją subiektywną opinię. Przyznam szczerze, że dopiero niedawno dałam szansę temu drinkowi i zupełnie nie żałuję. Miałam już różne podejścia, ale zawsze wódka z sokiem kończyła u mnie karierę bardzo szybko. Główny powód? Doszłam do wniosku, że to przez sok pomarańczowy ;p. Ogólnie go uwielbiam, naprawdę. Ale z wódką mi zwyczajnie nie smakuje. To jest tak banalne, tak popularne połączenie, że prawdopodobnie już sam ten fakt mi zniesmacza drinka :D.

Ostatnio jednak spróbowałam z innymi sokami. Eksperymentowałam już z naprawdę wieloma i szczerze polecam próbować i próbować aż znajdziecie smaki, które Wam odpowiadają. A tak poza tym, to taki drink z kostkami lodu jest świetny na lato, genialnie orzeźwia i ochładza :).

Morze możliwości

Kolejną rzeczą za którą lubię ten drink to różnorodność. Bo w tym przypadku ile soków, tyle drinków. Być może zrobię osobny wpis z listą soków, które polecam do wódki, a tu tylko powiem jakie typy najbardziej polecam. Na pewno warto próbować wszelkich serii limitowane, czyli na przykład tegoroczne hortexy z kwiatami. Oprócz tego super są soki egzotyczne, czyli ananasy, melony, kokosy, kaktusy, mango – ta kategoria sprawdza się u mnie genialnie, od razu czuję się jak na wakacjach pod palmą ;D.

Samej wódki nadal nie ruszam, ale z sokiem chętnie, a jak ma śmieszną słomkę to w ogóle super :D. A Wy lubicie takie drinki czy nie? A może dopiero będziecie próbować?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share

Trochę awanturna, trochę zbyt szczera i bardzo szczęśliwa :) Z uporem maniaka przekonuje innych, że optymistyczne podejście do życia jest fajne i że czekolada jest ustawową łapówką na świecie.