Podsumowanie i ciekawe linki: wrzesień 2016

podsumowanie września 2016
by

Pierwsze podsumowanie miesiąca, juhuuu :p Morze, start bloga, wyzwanie, Pan Twardowski i minimalizm. No i zdana poprawka z prawa! Świetny miesiąc :D

Wyjazd nad morze – Łeba

Mój wyjazd wakacyjny przypadł na wrzesień i całe szczęście. Mało ludzi, taniej, a pogoda piękna! Byłam pierwszy raz w Łebie – i ostatni. Nie zrozumcie mnie źle… Po prostu dość jeżdżenia nad polskie morze. Multum sklepików z kiczowatymi pamiątkami, krzyczące reklamami samochody i ogólnie… jeszcze wiele minusów mogłabym wypisać, ale po co. Było też dużo dobrych rzeczy! Wrzesień, więc mieliśmy tańszy nocleg, mini domek z tarasem, do morza jakieś 300 m, z dala od centrum Łeby więc spokojnie, cicho, a w tym miejscu plaża prawie pusta. Moje klimaty ^^.

„Chcieć mniej”

Na wyjeździe towarzyszyła mi książka Kasi z bloga Simplicite. Jestem nią zachwycona i polecam ją każdemu kto interesuje się minimalizmem od storny praktycznej, próbuje pozbyć się ze swojego otoczenia zbędnych rzeczy lub chce prościej żyć. Ta książka bardzo do mnie przemawia, ponieważ jest w niej dużo poglądów, które pokrywają się z moimi. Nawet pomimo tego, że o oczyszczaniu przestrzeni wiem już sporo i wdrażam to w swoje życiu od dłuższego czasu to znalazłam tu trochę przydatnych mi informacji i tzw. „aha moments”. Bardzo podoba mi się podejście o minimalizmu jak do narzędzia, od strony praktycznej, coraz bardziej zaczynam to wprowadzać do swojego życia i jest mi z tym bardzo dobrze :).

Start bloga

No i przecież, w tym właśnie miesiącu wreszcie uruchomiłam bloga :). Trochę było stresu, nieco nerwów, kilka obaw. Ale blog jak widać jest, staram się nie zwalniać tempa i zaraż Was dalej optymizmem ;). Dostałam ogromne wsparcie od bliskich, za co bardzo dziękuję, pojawiają się już pierwsi czytelnicy i mam nadzieję, że zostaniecie wszystkie na dłużej. Przeżyjmy tę podróż razem :).

morze i start bloga

Wyzwanie: 30 dni wdzięczności – doceń swoje życie

Na początek nowego bloga zorganizowałam też wyzwanie dotyczące wdzięczności. Aktualnie jest 8 dzień. Mamy swoją grupę na Facebooku oraz dzielimy się wyzwaniowymi zdjęciami na Instagramie z #30dniwdzięczności. Tłumu nie ma, ale nie żałuję, że podjęłam się tego zadania. Mam nadzieję, że w następnej edycji będzie nas znacznie więcej :).

Poprawka – olaboga!

Niestety w czerwcu nie udało mi się zaliczyć jednego egzaminu – z prawa. Cóż, takie jest życie i niech nikt ode mnie nie oczekuje zaliczenia kiedy trzeba się na pamięć wykuć prawniczych regułek i napisać na 100%… To po prostu nie moja bajka :). Na szczęście we wrześniu pani była chyba trochę bardziej wyrozumiała i dostałam 4 (jupi jej!) :D. Całe szczęście, że mam to z głowy. I oby nigdy więcej :p. I poprawek i prawa xD.

Linki

Nie może zabraknąć w tym miesiącu paru linków. Mam się czym dzielić :).

Aplikacja Czytamy Etykiety – to nie link do aplikacji, a do strony gdzie możecie wspomóc budowę tej aplikacji. Nie wiem czy znacie stronę Czytamy Etykiety, jeśli nie to zajrzyjcie. Znajdziecie tam bazę konkretnych produktów wraz ze składami oraz oznaczeniami pomagającymi ocenić czy dany ser, kiełbasa czy płatki śniadaniowe są zdrowe. Myślę, że taka aplikacja to bardzo dobry pomysł i może jeszcze bardziej ułatwić wybieranie dobrych, zdrowych produktów.

Legendy Allegro: Twardowsky – Świetny projekt od Allegro. Z jednej strony na nowo opowiedziane polskie legendy, z innej genialny pokaz efektów specjalnych. Do tej pory widziałam tylko Twardowsky oraz Twardowsky 2.0 i to Wam szczerze polecam. Myślę, że pozostałe krótkometrażowe filmy w ramach projektu są tak samo dobre, ale będę musiała się o tym dopiero przekonać :).

Ikea: eksperyment społeczny – podejrzane u One Little Smile, przekazuję dalej, bo warto :). Eksperyment pokazujący jak mało wiemy o ludziach, którzy żyją obok nas.

Kindness Boomerang – przypomniał mi się krótki filmik o tym jak drobne akty wdzięczności przechodzą od jednej do drugiej osoby. Bo przecież to, że ktoś Ci pomoże, nie oznacza że musisz odwdzięczyć się tej właśnie osobie. Robisz coś dobrego dla kogoś innego i to idzei dalej i dalej. A dobro w końcu zatoczy koło. Może film trochę przerysowany, ale dobrze ukazuje tę myśl i że warto pomagać i być życzliwym.

Zaintersowało mnie też ostatnio współdzielenie, ale o tym chyba stworzę osoby wpis, nie będzie tu żadnego linku, to bardzo obszerny temat :)

No i tyle, tyle się u mnie działo, takie ciekawe linki Wam podsyłam, mam nadzieję, że się przydadzą :). Teraz niestety zaczyna się rok akademicki i przede mną mnóstwo roboty, ale wierzę, że ze wszystkim dam sobie radę :). Dajcie znać czy podobały Wam się linki tego miesiąca ;).

Zapisz

Share

Trochę awanturna, trochę zbyt szczera i bardzo szczęśliwa :) Z uporem maniaka przekonuje innych, że optymistyczne podejście do życia jest fajne i że czekolada jest ustawową łapówką na świecie.