Mentalista – zrób minę, a powiem Ci kim jesteś

Mentalista - zrób minę, a powiem Ci kim jesteś
by

Serial o detektywie, który stosuje niekonwencjonalne metody? To było już naprawdę wiele razy, ale w tym wydaniu też jest dobre.

Niedawno zakończyłam oglądanie serialu Mentalista. Obejrzałam cały, od początku do końca. Teraz mogę napisać, co mi się w nim podobało, a co nie.

Co i jak

Zdecydowanie fajny pomysł, trochę podobny do innych, na przykład Detektywa Monka, ale mimo to różni się na tyle, że jest naprawdę dobry. Tytułowy mentalista doprowadza przełożonych do szewskiej pasji, jest mega inteligentny i nie da sobą rządzić. Ujmuje zabójców jak nikt, a to wszystko po przejściu wielkiej tragedii – śmierci jego żony i córki, które zostały zamordowane przez seryjnego mordercę. Pracuje ciekawymi sposobami, np. wyciąganiu wniosków z reakcji innych osób czy też podchodzenia zabójców w taki sposób, aby sami przyznali się do winy. Jednocześnie, oprócz nowej sprawy w każdym odcinku, próbuje też ująć seryjnego mordercę Red Johna, który zniszczył mu życie.

mentalista ekipa lisbon cbi

Red John, to naprawdę Ty?

Kulminacyjne ujęcie seryjnego mordercy, wokół którego kręci się cały serial. Nastąpiło prawie na koniec serialu. I mocno mnie rozczarowało. Przez wszystkie kolejne odcinki czekałam, że okaże się, że to nie ta osoba, nie to jednak ktoś inny był naprawdę. Jednak się nie doczekałam. To chyba jedyny minus całego serialu jak dla mnie. Nadal nie wierzę, że to była ta osoba. No way.

Scenarzyści, robicie się nudni!

Dość szybko zaczęli słyszeć takie zarzuty. I posłuchali, podnieśli poprzeczkę. Już nie było monotonnie i ciągle ten sam schemat. Więcej powrotów do przeszłości, a także inne ciekawe zwroty akcji. Ogromny plus za to!

Ogólnie serial jak dla mnie bardzo fajny. Co prawda nie z tego typu, że kiedyś obejrzę go jeszcze raz. Ale i tak bardzo ciekawy, trochę straszny, trochę zabawny i trzyma w napięciu. Widz nie może się doczekać ujęcia Red Johna.

A Wy oglądaliście Mentalistę? A może kryminały to zupełnie nie Wasza bajka?

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share

Trochę awanturna, trochę zbyt szczera i bardzo szczęśliwa :) Z uporem maniaka przekonuje innych, że optymistyczne podejście do życia jest fajne i że czekolada jest ustawową łapówką na świecie.