Drewniana szczotka do włosów: wady i zalety

drewniana szczotka do włosów
by

Niedawno dostałam piękną drewnianą szczotkę do włosów. Czy jest co chwalić?

Ogólnie to… świat jest piękny :D. Nie tak dawno temu gdzieś natrafiłam na informację o drewnianych szczotkach do włosów, choć kompletnie nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było, a nawet o czym to było konkretniej. Pamiętam tylko, że pomyślałam, że kupię sobie taką kiedy moja zwykła się bardziej zużyje. I co? Szczotka się zużyć nie zdążyła, a ja dostałam piękną, ręcznie zdobioną drewnianą :D. Przedteść przywiózł mi ją ze Słowacji. Czyż nie jest piękna…? ^^ I czy świat nie jest piękny? :D

Nie mam dużego doświadczenia z drewnianymi szczotkami do włosów. O ile posiadanie tej można nazwać doświadczeniem ;p. W każdym razie mam ją chwilę i już mogę o niej parę słów napisać. Dobrych czy złych? Dobrych oczywiście, choć jak każda rzecz na świecie ma też swoje wady, lub raczej… niedoskonałości :).

Jak używam drewnianej szczotki

Od początku wiem już, że moja nie nadaje się do włosów mokrych. Za dużo szarpania, po myciu zawsze mam dużo kołtunów i ciężko sobie z nimi poradzić. Ale szczotka świetnie czesze włosy suche, z tym nie mam żadnych problemów. Oczywiście trzeba się rozczesywać delikatnie, ponieważ i taka jest moja szczotka – delikatna. Podejrzewam, że taka kupiona w sklepie sieciowym albo fryzjerskim, a nie ręcznie robiona, będzie bardziej odporna na uszkodzenia :). Choć z tym zapewne różnie bywa. Po użyciu szczotki od razu ją czyszczę. O taką ładną aż chce się dbać :D.

drewniana szczotka rękodzieło

Zalety drewnianej szczotki do włosów

  • nie elektryzuje tak jak szczotka plastikowa
  • pięknie wygładza włosy
  • nadaje się do masażu skóry głowy
  • drewniane końcówki są delikatne dla włosów
  • szeroki rozstaw końcówek sprawia, że włosy nie zaplątują sie i nie łamią podczas rozczesywania
  • drewniana szczotka pomaga odpowiednio rozprowadzić naturalne sebum
  • jest bardziej ekologiczna niż plastikowa :)

Wady drewnianej szczotki

Szczerze mówiąc… znalazłam tylko jedną wadę (jak do tej pory), a raczej niedoskonałość. Drewniana szczotka nadaje się do rozczesywania tylko suchych włosów, z mokrymi nie radzi sobie za dobrze. Choć dla mnie nie jest to dużym utrudnieniem, ponieważ zazwyczaj myję włosy wieczorem i wysychają same zanim pójdę spać – wtedy je rozczesuję bez problemu. A jeśli są jeszcze trochę wilgotne to używam drewnianego grzebienia :).

Jakich szczotek do włosów używacie? Ja już nigdy nie wrócę do plastików, ta szczotka mimo swej delikatności przekonała mnie do drewnianych :).

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Share

Trochę awanturna, trochę zbyt szczera i bardzo szczęśliwa :) Z uporem maniaka przekonuje innych, że optymistyczne podejście do życia jest fajne i że czekolada jest ustawową łapówką na świecie.